Sonesta Es Suites Albuquerque

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Sonesta Es Suites Albuquerque
$$$$

Beskrivning

Gästerna har tillgång till en utomhuspool, ett gym och Wi-Fi i hela boendet.

Läge

Det är beläget 3 km från New Mexico universitetssjukhus och inom 4 km från Cliffs nöjespark. Det tar 10 minuter till fots att nå Albuquerques centrum. Du kommer att befinna dig ungefär 10 minuters bilresa från Parque Roosevelt.

Albuquerque flygplats kan nås inom 25 minuters bilresa.

Rum

Balkong och te-/kaffebryggare erbjuds för alla gäster. Det finns också öppen spis samt arbetsbord.

Äta och dricka

Ett brett sortiment av rätter serveras på Richard's Mexican Restaurant och Burrito Express, som ligger ca 450 meter bort.

Fritid och business

Det erbjuder fitnesslektioner, fitnessrum och utomhustennisbana. För affärsresenärer finns affärscenter och arbetsområde med skrivbord och kopiator.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 16:00-23:59
senast 11:00
Bekvämligheter
privat parkering är tillgänglig på plats till pris av USD 5 per natt.
Wi-Fi finns tillgänglig på hela hotellet och är gratis.
Övrig information
Frukost
En kontinental frukost serveras och avgifter tillkommer. 
Husdjur
Husdjur tillåts på begäran.
Byggnad
Renoveringsår:2011
Antal rum:112
Tidigare namn
Residence Inn Albuquerque
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Svit med 2 sovrum och med King size-säng
  • Max:
    5 personer
  • Sängalternativ:
    Queen size-sängKing size-säng1 king size-säng och 1 bäddsoffa
  • Balkong
Studiosvit
  • Max:
    3 personer
  • Sängalternativ:
    Dubbelsängar
Studiosvit tillgängligt med rullstol
  • Max:
    3 personer
  • Sängalternativ:
    Dubbelsängar
Visa 3 till rumstyperMindre

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Wi-Fi
Parkering

USD 5 per natt

Bagageförvaring
24-timmars tjänster

24-timmars reception

24-timmars säkerhet

Mat/ Dryck

Picknickområde/bord

Fitness/ Gym

Fitnesscenter

Badbassäng

Säsongsöppen utomhuspool

Uppvärmd pool

Tvätt

Idrott och Fitness

  • Fitnesscenter
  • Tennisbana

Service

  • Sällskapsdjur bekvämligheter
  • Tvätt

Mat och dryck

  • Picknickområde/bord

Affärsfaciliteter

  • Affärscentrum
  • Mötes-/bankettfaciliteter
  • Fax-/fotokopiering

Barn

  • Barnsängar
  • Bordsspel

Faciliteter för funktionshindrade

  • Handikappanpassad toalett
  • Handikappanpassat badrum

Spa och Fritidsfaciliteter

  • Säsongsöppen utomhuspool
  • Uppvärmd pool
  • Strandparasoll
  • Solsängar
  • Grill faciliteter

Rumsutrustning

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Trädgårdsmöbler
  • Te- och kaffefaciliteter
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Sonesta Es Suites Albuquerque

💵 Lägsta rumspris 1175 SEK
📏 Avstånd till centrum 500 m
🗺️ Läget 9.2
✈️ Avstånd till flygplats 11.3 km
🧳 Den närmaste flygplatsen Albuquerque Flygplats, ABQ

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
3300 Prospect Avenue Ne, Albuquerque, New Mexico, USA, 87107
Kartvisning
3300 Prospect Avenue Ne, Albuquerque, New Mexico, USA, 87107
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
Torg
Green Jeans Farmery
600 m
Restaurang
Blake's Lotaburger
310 m
Restaurang
Napoli Coffee
550 m
Restaurang
Subway
740 m
Restaurang
China Wok
920 m
Restaurang
Whataburger
920 m
Restaurang
Joy Cuisine
1.1 km

Recensioner av Sonesta Es Suites Albuquerque

8.0 /10
Utmärkt
989 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Har du bott där?
Dela din upplevelse med oss.
Skriv en recension

Vanliga frågor om Sonesta Es Suites Albuquerque

Hur långt är det från hotellet Sonesta Es Suites Albuquerque till centrum?
Albuquerques centrum kan nås inom 10 minuters promenad från hotellet Sonesta Es Suites Albuquerque.
Vilka sevärdheter kan jag besöka i närheten av det underbara Sonesta Es Suites Albuquerque?
New Mexico universitetssjukhus såväl som ABQ BioPark är bland de högst rankade landmärkena inom 10 respektive 15 minuters bilresa från det underbara Sonesta Es Suites Albuquerque.
Finns det parkering på det 3-stjärniga Sonesta Es Suites Albuquerque?
Ja, det 3-stjärniga Sonesta Es Suites Albuquerque har en privat parkering på plats.
Kan jag äta lunch eller middag i närheten av det underbara hotellet?
Gäster på det underbara hotellet kan äta middag på restaurangen Richard's Mexican Restaurant som erbjuder sydvästra rätter inom 5 minuters promenad bort.
Vilka betalningsmetoder accepteras på Sonesta Es Suites Albuquerque?
På Sonesta Es Suites Albuquerque kan gästerna betala med American Express, Visa och Mastercard samt andra betalningsmetoder.
Vilka rumstyper finns på det underbara hotellet Sonesta Es Suites Albuquerque?
Det underbara hotellet Sonesta Es Suites Albuquerque erbjuder sådana rumstyper som Svit med 2 sovrum och med King size-säng, Studiosvit, Takvåningssvit.
Vilka bekvämligheter erbjuds i rummen på detta hotell?
De flesta rummen på detta hotell har balkong och sitthörna samt gratis Wi-Fi och en kabel-platt-TV.
Är Sonesta Es Suites Albuquerque försett med faciliteter för funktionsvarierade?
Ja, Sonesta Es Suites Albuquerque erbjuder badrum, handikappanpassade rum och tillgång till rullstol för gäster med särskilda behov.
Erbjuder detta underbara hotell bekvämligheter för affärsresenärer?
För affärsresenärer erbjuder detta underbara hotell affärscenter och arbetsområde såväl som skrivbord och kopiator.
Finns det några städtjänster på det 3-stjärniga underbara hotellet Sonesta Es Suites Albuquerque?
Ja, det 3-stjärniga underbara hotellet Sonesta Es Suites Albuquerque erbjuder tvätt, kemtvätt och rumstädning.
Har ni en pool på Sonesta Es Suites Albuquerque?
Ja, du hittar en utomhuspool på Sonesta Es Suites Albuquerque.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum